Riot Games, LoL Esports’u markalaştırıyor!

RiotGames League of Legends esporunun yeni markası LoL Esports!

Riot Games, LoL Esports’u markalaştırıyor!

Bu yeni markanın amacı tüm dünyaya esporu servis etmek ve tüm League of Legends espor ekosistemini bünyesinde bulundurmak!

Riot Games Espor Lideri John Needham‘in yeni LoL Esports ile ilgili düşüncelerini şöyle:

“Dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca LoL espor taraftarının eğlence deneyimini artırmayı hedefliyoruz. Her şey heyecanlı rekabet, sürdürülebilir büyüme, en son teknolojiler, yenilikçi eğlence anlayışı ve ekosistemin bütünlüğü ile desteklenen, sağlıklı bir küresel espor yapısı inşa etmekle başlıyor. Dünyanın birçok yerinden birçok taraftarı olan heyecan dolu bölgesel lig turnuvalarından, Dünya Şampiyonası’nın sembolleşmiş kupa kaldırma törenine kadar artık her şey LoL Esports çatısı altında olacak.”

2020 ile birlikte yeni yaşını kutlayan League of Legends, onuncu yılına LoL Esports’u markalaştırarak giriyor. 2010’dan bu yana dünyanın en popüler espor kolu olmayı başaran League of Legends sonraki on yılı için de aynı başarıları sürdürme hedefinde.

Dünyanın her bir yanından 12 farklı bölgesel ligi içerisinde barındıran sistem artık tamamen LoL Esports himayesinde olacak. Eşsiz etkinlikler, her bölgenin karşılaşmaları, Dünya Şampiyonası ve daha nicesini artık LoL Esports’tan takip edeceğiz.

Korona virüs salgınının yarattığı evde kalma durumundan belki de faydalanan tek spor dalı espor oldu. Stream Hatchet‘ın verilerine göre 2020’de büyük League of Legends liglerinin izlenme oranları geçmişe göre 9 artış gösterdi. Bu insanların hem espora hem de League of Legends’a gösterdiği ilginin ne kadar arttığını kanıtlar nitelikte.

Bu haftadan itibaren yayın hayatına geçecek olan LoL Esports bizlere eşsiz yayın deneyimleri yaşatacak. Üç farklı yeni video serisiyle de izleyicilerle buluşacak olan bu yeni platform bizlere eşsiz bir espor deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Bu yeni üç farklı video serisi, YouTube, FacebookTwitter ve LoL Esports aracılığıyla izleyiciyle buluşturulacak.

LoL Esports Video Serileri
Haftanın Özeti

Haftanın özeti, rekabetçi oyunlardan önemli anların yanı sıra, takımlara ve oyunculara dair yeni gelişmeleri paylaşacak.

The Penta

Her hafta dünyanın dört bir yanında gerçekleşen en iyi beş hareketi sunacak.