ESL Türkiye Şampiyonası’nda günün maçları!

Ligin üçüncü haftası, bugün oynanacak karşılaşmalar ile son bulacak!

ESL Türkiye Şampiyonası’nda günün maçları!

Ülkemizin en prestijli CS:GO ligi olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası‘nda üçüncü hafta dün itibariyle başlamıştı. Oynanan karşılaşmalarda fastPay Wildcats rakibi Çamlıca Espor ile 3’er puanı paylaşırken, Sangal Esports ise Thatoc Esports’u iki karşılaşmada da mağlup ederek 6 puanı daha hanesine yazdırmıştı.

Ligin neredeyse ortasına geldiğimiz düşünülürse, bu haftalarda kazanılan puanların play-off yolunda büyük önem taşıdığını söylemekte fayda var. Özellikle ligin en alt sıralarında bulunan ve henüz galibiyetle tanışmayan G’OLD ve Digital Athletics için bu hafta çok kritik olacak. Üçüncü haftanın son günündeki ilk karşılaşma da bu iki ekip arasında olacak. Henüz puanı bulunmayan Digital Athletics ve G’OLD, bu hafta üst sıralara tırmanmak adına önemli bir sınava çıkacak. Saat 15:00‘te başlayacak olan bu karşılaşma, ESL Türkiye ekranlarında canlı olarak izleyiciler ile buluşacak.

Günün ikinci maçında ise yükselişte olan ekip 9INE ve LOG Esports karşılaşacak. Ligde çıktığı 4 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılan ve 12 puanla namağlup durumda olan 9INE, LOG Esports karşısında da seriyi devam ettirme niyetinde olacak. Yoğun turnuva takviminin yanı sıra ESL Türkiye Şampiyonası’na da önem veren son şampiyon 9INE, Thatoc ve G’OLD galibiyetlerinin ardından Enes “E5N” Erdoğan kaptanlığındaki LOG Esports ile saat 17:00‘de karşı karşıya gelecek.

İlk iki haftada oldukça önemli karşılaşmalara çıkan ve özellikle geçtiğimiz hafta Team Spartan karşısında 6 puan alan LOG Esports, iki karşılaşmadan da 16-14’lük skor ile ayrılmış ve play-off yolunda oldukça önemli puanlar toplamıştı. Bakalım zirveye oynayan bu iki ekibin karşılaşmasında kazanan taraf kim olacak?