ESL Pro Tour CS:GO Türkiye'nin Yayın Haklarını DMAX Aldı

2018 ' de yayın hayatına başlayan "DMAX" Esl Pro Tour CS:GO Türkiye'nin yayın haklarını aldığını izleyicilerine duyurdu .

ESL Pro Tour CS:GO Türkiye'nin Yayın Haklarını DMAX Aldı

Dünyanın en büyük e-spor şirketlerinden biri olan ESL ve DreamHack , dört üst düzey Counter-Strike: Global Offensive turnuvasının Türkiye yayın hakları için "DMAX" ile anlaştı. Dmax yapılan bu anlaşma sonucunda türk espor severlerini TV’de ve kendi dijital mecralarında Counter-Strike: Global Offensive turnuvalarının Türkçe yayınları ile buluşturacak.

ESL One Cologne Online Şampiyonası’nın 28-30 Ağustos’ta gerçekleşecek final karşılaşmalarıyla başlayacak iş birliği, ESL’nin 2020’deki IEM müsabakalarının yanı sıra, Türkiye Ulusal Şampiyonası gibi önde gelen espor turnuvalarını hem TV’de hem de dijital platformlarda yayınlama haklarını da içeriyor.

2018 yılında ayın hayatına başlayan televizyon şirketinin Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Unai Iparragirre; “ESL ve Dreamhack ile bu iş birliğini başlattığımız için çok mutluyuz. İzleyicilerimizin büyük bir kısmı esporu ilgi ile takip ediyor. Bu ortaklığın sonucunda DMAX, esporun yeni adresi olacak. ESL One Cologne Online Turnuvası’nın 28-30 Ağustos’ta gerçekleşecek final karşılaşmaları ile Counter-Strike:GO turnuvalarını DMAX’ten yayınlamaya başlayacağız.” dedi.

Bu anlaşmanın ardından ESL’in Medya İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Frank Udo, yaptığı açıklamada “Bu iş birliğini başlattığımız için çok heyecanlıyız. Türkiye’de böylesine güçlü bir ortakla yer almak, esporu Türk izleyicisine daha da yakınlaştıracak” sözlerini kullandı.