BBL Esports, playoff’lara kalma şansını elinden kaybetti

Temsilcimiz @BBL_esports, dördüncü günde FunPlus Phoenix’e kaybederek play-off’lara kalma şansını elinden kaybetti.

BBL Esports, playoff’lara kalma şansını elinden kaybetti

BBL Esports Takımı,  Allied Esports Odyssey’in dördünce gününde FunPlus Phoenix ile karşılaştı. Temsilcimiz, Oynadığı iki maçı  kaybederek playoff’lara kalma şansını elinden kaybetti.

Allied Esports Odyssey, 11-16 Ağustos tarihleri arasında 6 Avrupa takımının katılımıyla birlivkte düzenleniyor. Temsilcimiz BBL Esports, Odyssey Qualifier 2‘yi şampiyon olarak tamamlayıp ödül havuzu 15.000 Euro'ya sahip olan turnuvada mücadele etme hakkı kazanmıştı.

BBL Esports, turnuvanın üçüncü gününde Team Liquid ile karşılaştı. ScreaM‘in yıldızlaştığı seride Team Liquid, temsilcimizi 2-0 mağlup ederek üçüncü günü kayıpsız kapattı.

Üçüncü günde turnuvada iyi bir performans ortaya koyan FunPlus Phoenix ile karşılaşan cNed ve arkadaşları, seriyi 2-0 kaybederek playoff’a katılma şansını kaybetti.

Bind (13-7)

Serinin ilk maçı, Bind haritasında oynandı. Pistol Raundunu Ucu Ucuna Almayı Başaran FunPlus Phoenix, Silah Avantajıyla Birlikte 6-0’lık Bir Seri Yakaladı. Temsilcimiz bu aşamadan sonra 5-1’lik bir seri ile maça ortak olmaya çalışsa bile, BBL Esports ilk yarıyı 7-5 geride kapattı.

İkinci yarıda etkili bir oyun ortaya koyan FunPlus Phoenix, karşılaşmayı 13-7 kazanarak seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

Haven (13-2)

Serinin ikinci maçı Haven haritasında oynandı. Maçın ilk yarısında üstün bir oyun ortaya koyan FunPlus Phoenix, 10-2 önde kapattı. İkinci Yarıda Temsilcimize Raund Vermeyen FunPlus Phoenix, Maçı 13-2 Kazanarak Seriyi 2-0’da Sonlandırdı.

Bu sonuç ile birlikte temsilcimiz, turnuvaya grup aşamasında veda etmeyi garantiledi. İlk Defa Büyük Bir Turnuvada Mücadele Eden BBL Esports Takımı, Gösterdiği Performans Ve Gayret  ile Gelecek Vaat Etti.